Për 1- 2 racione:
Mënyra e përgatitjes:
Në një pjatë të madhe presim kokë lakrën në copa të vogla. Pasi e kemi larë me ujë të rrjedhshëm e “ndrydhim” me njërën dorë. Shtojmë 1-2 karrota të grira, majdanoz të freskët të grirë hollë dhe 120 gram ton në vaj ulliri (ndërkohë që vajin ja kemi veçuar për përgatitjen e dresing-ut).

Leggi tutto: Sallatë me ton, kokë lakër dhe karrot

Artikuj te tjere...