KOFSHA PULE TË PJEKURA

USHQIME
Typography

rbësit r 4-5 racione:

 • 12 kofsha pule
 •   4 lugë vaj ulliri
 •   4 patate mesatare
 •   një spec të madh të prerë hollë
 •   një qepë të madhe të prerë
 •   400 gram domate të prerë në kubik
 •   pak trumzë ose rigon, kripë dhe piper
 •   pak kerri
 • Mënyra e përgatitjes:

  Pastrojmë mirë kofshat e pulës me ujë të cilit i kemi shtuar dhe pak uthull. Në vazhdim shtojmë kripën, piperin, kerri dhe i vendosim në tavë. Patateve ju shtojmë kripën dhe piperin, i përziejmë me specin dhe qepën dhe i shtrojmë në tavë ku më parë kemi vendosur kofshat e pulës. Shtojmë trumzë dhe / ose rigon (sipas dëshirës) si dhe domatet. Shtojmë një gotë me ujë dhe i vendosim të piqen për rreth gjysmë ore në 250 gradë.